Nie wyrzucaj psa przed wakacjami!

Już niedługo upragnione wakacje. Cały rok ciężko pracujemy lub uczymy się, żeby w końcu dotrwać do lata i wyjechać na wymarzony urlop. Niestety w tym momencie często pojawia się problem: co zrobić z psem?

Wyrzucenie psa na ulice lub przywiązanie do drzewa lesie jest popularną praktyką stosowaną przez nasze społeczeństwo, co jest czynem karygodnym! Na szczęście jest wiele możliwości w związku z powyższym problemem.

Po pierwsze warto się zastanowić czy nie możemy zabrać psa ze sobą. Obecnie nawet lot samolotem na wczasy zagraniczne nie jest przeszkodą dla czworonogów, choć bez wątpienia jest to dla niego duży stres. Lepszym rozwiązaniem byłyby wczasy w kraju. Polska to piękny kraj i wczasy z psem mogą być naprawdę udane. W dodatku istnieje coraz więcej pensjonatów czy restauracji, które pozwalają na obecność psa.

Nie zawsze istnieje możliwość zabrania psa ze sobą w podróż, dlatego też świetnym rozwiązaniem jest zostawienie psa np. w hotelu dla zwierząt. W takich miejscach pracują ludzie posiadający specjalistyczną wiedzę o opiece nad psami i na pewno nie stanie im się tam krzywda (warto zapoznać się z opiniami o ośrodku zanim zostawimy w nim naszego pupila). A może posiadamy znajomych, u których pies czuje się dobrze i mogliby się nim zaopiekować?

W dzisiejszych czasach pies nie jest przeszkodą w wyjeździe na wakacje, dzięki rozwojowi psiej branży. Dlatego też, porzucanie psa przed wakacjami jest oznaką kompletnej nieodpowiedzialności a ludzie, którzy postępują w ten sposób powinni być surowo karani.

nie_wyrzucaj