Kupa wstydu

Niedawno we Wrocławiu została wprowadzona nowa akcja mająca na celu zmniejszenie ilości psich odchodów na terenie miasta. Mianowicie: osoby, które nie posprzątają po swoim czworonogu trafiają do galerii brudasów. Ich zdjęcie zostają wywieszone publicznie (oczywiście nie jest pokazany wizerunek danej osoby) co ma za zadanie „ukaranie” delikwentów.

Dlaczego warto sprzątać?

1. Względy estetyczne – wiadomo, że lepiej wyglądają trawniki i chodniki, gdy nie są zasypane „minami” Jak często zdarzyło Wam się wdepnąć coś i cicho (a czasem i głośno) zakląć? Czy nie lepiej unikać takich sytuacji?

2. Względy zdrowotne – nigdy nie wiadomo co w kupie piszczy. Mogą się tam kryć różnorodne bakterie i pasożyty, a poprzez deszcz dostają się do ścieków, zanieczyszczają glebę i wodę. Dodatkowo, gdy jakiś pies zje taką kupę, niestety często sam zachoruje. Dlatego też, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć: ZAPOBIEGAJMY! – Sprzątnij po swoim psie.

3. To naprawdę wiele nie kosztuje. Worki na kupy nie są drogie, a często są dostępne przy odpowiednich koszach na śmieci w miastach. Schylenie się i posprzątanie również nie jest aktem hańby. Nie bójmy się tego.

Podsumowując: sprzątajcie po swoich psiakach, bo nigdy nie wiadomo kiedy galeria brudasów pojawi się w Waszych miastach.