Gamedog – OMEGA-3

Na początku lutego wraz z Leo zostaliśmy wytypowani do testowania produktu firmy Gamedog, konkretnie kwasu Omega-3. Po kilku dniach otrzymałem przesyłkę, w której znajdował się wyżej wymieniony przedmiot z załączoną ulotką.

Skład:
Produkt posiada następujący skład:
– olej rybi 1000mg,
– przeciwutleniacz – witamina E – 2mg,
– otoczka (żelatyna, glicerol).

Zdeklarowane substancje aktywne to:
– kwasy tłuszczowe z rodziny Omega 3
– kwas eikozapentaenowy (EPA),
– kwas dokozaheksaenowy (DHA)
– witamina E.

Co obiecuje producent?
Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej, a także na opakowaniu produktu działanie powinno być następujące:
– wzmocnienie układu odpornościowego,
– wspomaganie pracy serca i układu krążenia,
– poprawa kondycji skóry i sierści,
– przyspieszenie regeneracji powysiłkowej,
– zwiększenie zdolności uczenia się i zapamiętania.

Od siebie mógłbym dodać, że biorąc pod uwagę skład produktu, szczególnie kwas DHA, zażywanie tego suplementu przez psa powinno również działać uspokajającą. Niedobory kwasu dokozaheksaenowego zmniejszają stężenie serotoniny w mózgu, co zwiększa podatność na stres i może sprawiać, że pies będzie nadpobudliwy.

Moje spostrzeżenia:
Po 2 miesiącach regularnego używania produktu nie zaobserwowałem u psa żądnych zmian. Włos wygląda tak samo, zachowanie jest identyczne jak wcześniej. Domyślam się jednak, że 2 miesiące używania suplementu to dosyć krótki okres i mógł jeszcze nie przynieść określonych rezultatów. W dodatku Leo jest ogólnie zdrowym psem, więc ciężko jest zauważyć zmianę z dobrego na lepsze.

Po pierwszym otwarciu opakowania zaskoczyła mnie wielkość kapsułek, które są dosyć pokaźnych rozmiarów. Nie przeszkadzało to jednak mojemu psu zjadać ich ze smakiem, w końcu większość psów ma słabość do wszystkiego co jest tłuste. Pomimo wielkości nawet mniejsze psy mogą bez problemu przyjąć witamy, gdyż nawet gdy nie będzie umiał pogryźć, zawsze można wycisnąć tłuszcz do miski.

Suplementować czy nie suplementować?
Osobiście do suplementacji czegokolwiek podchodzę z wielkim dystansem, po prostu rzadko kiedy widzę taką potrzebę. W przypadku domowych psów, zjadających w miarę przyzwoitą karmę nie uważam tego za konieczność.
Inaczej ma się sprawa w przypadku psów pracujących lub sportowych, które wydatek energii w ciągu doby mają o wiele większy niż przeciętny, domowy czworonóg. W takim przypadku uważam, że włączenie suplementacji jest niezbędne dla zdrowia psa.
Jeśli więc posiadasz psa sportowego lub pracującego i poszukujesz suplementów dla swojego pupila, warto zainteresować się ofertą firmy Gamedog i przyjrzeć się ich produktom.

Na koniec jeszcze warto wspomnieć o cenie. Opakowanie kwasów Omega-3 firmy Gamedog kosztuje 29 zł za 60 kapsułek, co w przypadku psa takiego jak mój (do 20 kg) starcza na 2 miesiące. Wydaje mi się zatem, że cena jest jak najbardziej atrakcyjna.

OMEGA-3 jak i inne produkty dostępne są na stronie internetowej: www.gamedog.eu