Miski dla łakomczuchów

Niektóre rasy genetycznie mają problemy z różnymi dolegliwościami żołądkowo – jelitowymi. W dodatku często u tych ras w parze z kłopotami żywieniowymi idzie w parze dosyć duże łakomstwo. Z tego też powodu powstała miska wymuszająca wolne jedzenie. Na polskim rynku można znaleźć miskę firmy TRIXIE. Posiada ona specjalne wypustki, które skutecznie ograniczają czworonożnych łakomczuchów, nie pozwalając im na łapczywe zjedzenie pokarmu, dzięki czemu mogą nawet im uratować życie.
miska1

Polski rynek produktów dla zwierząt nie jest jeszcze tak silnie rozwinięty, jak rynek zagraniczny. Za naszą daleką, zachodnią granicą stworzono produkt, który nie tylko jest miską wymuszającą wolne jedzenie, ale również świetną zabawką pozwalającą zredukować stres u psa. Green Interactive Dog Feeder Bowl – bo tak brzmi pełna nazwa, wygląda jak przerzedzona, niewielka kępa trawy, do której wrzucamy regularne jedzenie psa (w formie stałej) bądź smakołyki. Poza zwolnieniem tempa jedzenia, wynalazek zachęca do wyszukiwania smakołyków za pomocą najlepszego psiego zmysłu, czyli nosa, zapewniając naszemu pupilowi nie tylko rozrywkę, ale również zaspokojenie naturalnych potrzeb, czyli węszenia.

miska2

Na polskim rynku alternatywą dla „kępki trawy” jest inteligentna miska dla psów „DOGMAZE”. Jej zadaniem, podobnie jak poprzedniczek jest wydłużeniu czasu spożywania posiłku, jak również dobra zabawa psa. Specjalnie wyżłobiony kształt przypominający labirynt zmusza psa do przesuwania pokarmu językiem, aż do odpowiedniego miejsca (czyli wyjścia z labiryntu), gdzie pies odbiera nagrodę za swoją pracę. Nie dość, że czas zjadania pokarmu z tej miski jest bardzo długi, to jeszcze pies musi solidnie „ruszyć głową”, żeby dostać się do pokarmu.

miska3

Zaletą zielonej miski, podobnie jak miski labiryntu niewątpliwie jest fakt, że poza możliwością zjedzenia z niej, posiada funkcja pozwalająca na zabawę, w dodatku bardzo korzystną dla rozwoju psychicznego naszego psa. Wadą natomiast, brak możliwości zastosowania karmy w konsystencji ciekłej (gdzie w przypadku produktu TRIXIE jest to możliwe), brak dostępności na polskim rynku (miski w kształcie kępki trawy) oraz cena. Koszt miski firmy TRIXIE mieści się pomiędzy 12, a 25 zł, za Interactive Dog Feeder Bowl będziemy musieli zapłacić około 20$ + koszty przesyłki, natomiast miska DOGMAZE kosztuje około 100 zł. Wszystko zależy, czego będziemy wymagać od naszego zakupu.