Wakacje z psem

Wakacje wciąż trwają (dla niektórych) i dlatego też, chciałbym Was zachęcić do tego, aby swojego psa w tym okresie nie zostawiać samego, a zabrać go ze sobą na urlop.

Tunezja, Turcja, Grecja i inne tzw „ciepłe kraje” pomimo wszelkich niebezpieczeństw, które możemy tam w tych czasach napotkać (zarówno fizycznych jak i finansowych) dalej są popularnymi miejscami na letni odpoczynek. Poza wszelkimi problemami z jakimi borykają się te kraje, istnieje jeszcze jeden: jak zabrać psa samolotem do Turcji? Dla chcącego nic trudnego, bo na upartego jest to możliwe, ale jak myślicie, czy pies będzie zadowolony z 2 tygodni przebywania w 40-stopniowym upale? Wydaje mi się, że nie za bardzo.

Można jechać na urlop bez psa. Infrastruktura opieki nad zwierzętami w Polsce jest coraz lepiej rozwinięta. Różnorodne hotele dla psów oferują dosyć dobre warunki, dzięki czemu nawet, gdy nie możemy pupila zostawić u rodziny / znajomych, w takim hotelu na pewno nie stanie mu się krzywda. Wada? Na pewno nie jest to tanie, a co najważniejsze, ja bym nie miał sumienia zostawić swojego psa w obcym miejscu i bawić się dobrze na wakacjach!

Pozostaje jeszcze jedna opcja. ZABIERZ PSA ZE SOBĄ! Osobiście proponuje wakacje w Polsce. Wiadomo, pogoda nie jest idealna, czasem jest chłodno, zdarzają się upały, bywa też deszczowo – idealna pogoda na urlop z psem! Jest dużo ośrodków, które nie mają nic przeciwko zabraniu ze sobą czworonoga – często bez dodatkowej opłaty. Wiadomo, podczas takiego urlopu raczej powinniśmy się nastawić na aktywną formę spędzania czasu, co serdecznie polecam, bo wyjdzie to na zdrowie zarówno nam jak i naszemu psu. Świadomość ludzka także jest coraz większa. W restauracjach kelnerki / kelnerzy zapraszają do środka i pytają o to, czy podać wodę dla pieska. Szczególnie polecam restaurację „Zbójnicka Chata” na Równicy w Ustroniu, gdzie mój pies został wyjątkowo ciepło przyjęty.
Jakie są minusy? Na pewno jesteśmy trochę ograniczeni wejściami w niektóre miejsca tj. baseny termalne i różnego rodzaju muzea – jeśli ktoś lubi taką formę zwiedzania. Dla mnie jednak najważniejszy jest czas spędzony z moim psem i kiedy tylko mogę zabieram go ze sobą.

Polecam wszystkim to samo!

20150710_124651